صفحه اصلی  |  راهنمای سایت  |  امور کاربران  |  پرسش و پاسخ  |  ارتباط با مؤسسه
مؤسسه در استانها
  

دفتر مرکزی:
تهران، خیابان احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه دهم، پ 17، برج ایراتل،
کدپستی: 1514743111
تلفن: 88555555 (100خط)
تهران: 1881


شعبه مشهد مقدس:
مشهد مقدس، بلوار جانباز،
کوچه جانباز2،
نبش میلاد شمالی14 پلاک3
کدپستی: 9197864561
تلفن: 05117650450 (33خط)


شعبه قم:
قم، بلواربسیج،
بین کوچه های 23 و 25
کدپستی: 3715964996
تلفن: 02517730403
02517738211


شعبه آران و بیدگل:
آران و بیدگل،
بلوار امام خمینی،
کوچه رزاق زاده
کدپستی: 8741718651
تلفن: 88-03622729182


شعبه تنکابن:
تنکابن، خیابان جمهوری،
کوچه قائم، پلاک29
کدپستی: 67614-46817
تلفن: 01924235743
فکس: 01924238184


شعبه کرمان:
کرمان، چهارراه کاظمی،
روبروی بیمه ایران،
بالای کتابفروشی شکوری
کدپستی: 7613859387
تلفن: 03412226550


شعبه بیرجند:
بیرجند، خیابان معلم،
معلم 13، پلاک2
کدپستی: 9717864561
تلفن: 16-05612210012شعبه زاهدان:
زاهدان، میدان امام علی (ع)،
میدان فلسطین،
جنب یخچال سازی
کدپستی: 9816697757
تلفن: 05412412117شعبه ایلام:
ایلام، میدان شهید کشوری،
بلوارشهید بهشتی،
روبروی صدا و سیمای مرکز ایلام
تلفن: 08412240212


 

  
 
انتشارات موسسه

كتابچه ازدواج و تحكيم خانواده : شامل مقدمه اي به قلم بنيانگذار خيريه ها  جناب آقاي حاج احم ابريشم چي و توصيه ايشان به امر مقدس ازدواج و تشكيل خانواده . آياتي از قرآن مجيد در ارتباط با ازدواج و توصيه هاي پيامبر اكرم (ص) و ائمه هدي (س) و همچنين بزرگان و دانشمندان درباره ازدواج

 


 

كتاب آشنايي با فرآيند يادگيري و يادسپاري : براي استفاده دبيران - مديران - مشاورين و دانش آموزان . در اين كتاب مطالبي در رابطه با ساز و كار حافظه - انواع حافظه- فراموشي و علل آن - روشهاي ابتدايي يادگيري و ياد سپاري مشتمل بر : حفظ طوطي وار - ارتباط دادن - مهارتهاي سرنخي و همچنين روشهاي كاربردي يادگيري و يادسپاري  به طور مختصر توضیح داده شده که آموزش آن برای دبیران - مدیران و مشاورین مفید بوده و سرعت یادگیری را در دانش آموزان افزایش می دهد . این کتاب خاص دانش آموزان مدرسه زنده یاد حاج محمد رضا ابریشم چی تدوین و در بین دانش آموزان منطقه نیز توزیع گردیده است.

 


 

 

 

مهرباني : گاهنامه خانوادگي - اجتماعي - فرهنگي از انتشارات خيريه شعبه مشهد مقدس كه تا كنون ۲ شماره آن منتشر شده . در اين گاهنامه مطالبي در رابطه با مسائل روانشناسي - خانوادگي -مشاوره ازدواج - شخصيت - مسائل ديني و مذهبي آورده شده است .


 

كتاب دل نوشته هاي دختران دانش آموز مدرسه مرحومه حاجيه خانم فاطمه ابريشم چي خطاب به خير بزرگوار جناب آقاي حاج احمد ابريشم چي :اين كتاب شامل نامه هاي دانش آموزان دختر مدرسه مذكور خطاب به بنيانگذار خيريه ها جناب آقاي حاج احمد ابريشم چي  مي باشد. در اين نامه ها دانش آموزان دوره ابتدايي در يكي از بازديدهاي ايشان از مدرسه مطالبي را با صداقت و صفاي دروني خاص خود بيان داشته اند كه نشان از قدرداني و شاكر بودن آنان از امر خير بويژه در مسائل تعليم و تربيت علي رغم سن كم آنان مي باشد . مطالب نامه ها به گونه اي است كه انسان با خواندن آنها در كمترين زمان ممكن اثر پاكي و صفا را كه نشئت گرفته از خلوص اين بچه هاي عزيز مي باشد . احساس مي كند و خود ترغيب و تشويقي است براي استمرار در كار خير .

 


دانستني هاي زندگي : از انتشارات خيريه شعبه قم در اين كتاب مطالبي در ارتباط با مسائل ديني - اخلاقي - خانوادگي - بهداشتي - تغذيه - روانشناسي ...بيان شده. مطالبي كه دانستن آن به افراد مختلف از بر قشر و پايگاه اجتماعي در رابطه با زندگي بهتر و آيده آل كمك مي كند .جملات كوتاه - حكايات و سروده هاي حكيمانه و ديگر دانستنيهاي زندگي ساز بخش هايي از اين مجموعه را تشكيل مي دهد.


 

دريا ويلا قطعه اي از بهشت : اين كتاب حاوي يادداشتهاي ميهمانان و استفاده كنندگان از امكانات دريا ويلاست . اين يادداشتها نمونه اي از ديدگاهها و نظرات ميهمانان دريا ويلا در رابطه با حاج آقاي ابريشم چي و مجموعه كاركنان صديق اين مكان زيبا مي باشد . اكثر استفاده كنندگان از دريا ويلا از اقشار محروم و كم درآمد جامعه مي باشند كه شايد امكان استفاده از منابع طبيعي شمال كشور عزيزمان ايران مانند دريا - جنگل و ... برايشان مقدور نباشد. در برنامه ريزيهاي به عمل آمده ترتيبي اتخاذ مي گردد كه اين قبيل افراد چند روزي را در شمال ميهمان حاج آقاي ابريشم چي باشند. در بازگشت اين افراد با احساسات پاك و لطيفي كه دارند در دفترچه هاي موجود در ويلاها مطالبي را يادداشت مي كنند كه مجموعه آنها به صورت يك كتابچه درآمده كه در اختيار عموم قرار داده مي شود .

اميد است كه درآينده جلدهاي بعدي اين كتاب منتشر گردد.


 

 

كتاب شرح مختصري از ساختمانهاي احداثي با كاربرد امور عام المنفعه توسط موسس خيريه حضرت امام رضا عليه السلام (وابسته به خاندان احمد ابريشم چي )

دراين كتاب توضيحاتي مصور در رابطه با ساختمانهايي كه توسط خير محترم جناب آقاي حاج احمد ابريشم چي احداث گرديده، آورده شده است . ساختمان مجتمع آموزشی مهندس محمودرضا ابریشم چی ، مدرسه مرحومه حاجیه خانم فاطمه ابریشم چی ، دبیرستان زنده یاد حاج محمدرضا ابریشم چی ، دبستان ۵ کلاسه زنده یاد بانو فاطمه ابریشم چی روستای ملکار نوشهر ، بیمارستان امام خمینی (ره) نور (اورژانس حاجیه خانم فاطمه ابریشم چی ) ، بازسازی حرم مطهر و ملکوتی باب المراد و نصب گنبد بسیار عظیم بر روی ساختمان حرم مطهر در شهرستان آران و بیدگل و ...


 

کتاب مراسم بازگشایی مدارس سال تحصیلی ۹۱-۹۰ با حضور خیر محترم جناب آقای حاج احمد ابریشم چی

این کتاب مرتبط با مراسم بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۹۱-۹۰ در دبیرستان زنده یاد حاج محمدرضا ابریشم چی و دبستان حاجیه خانم مرحوم فاطمه ابریشم چی می باشد. متن سخنرانی آقای حاج احمد ابریشم چی ، مقاله مدیران مدارس در رابطه با شروع سال تحصیلی ، عکسهای متنوع و دیدنی از مراسم بازگشایی و ...


 

راه درست زندگی

این کتاب در ۶ فصل و با عناوین ۱- نماز نیاز به درگاه بی نیاز ۲- مدیریت ۳- صداقت و راستی ۴- احترام و نیکی به والدین ۵- انفاق ۶- نظم و انضباط  ، تدوین شده است . هدف از تدوین این کتاب آیات قرآن و مطالب نهج البلاغه در رابطه با مطالب فوق می باشد . استفاده کنندگان از این مجموعه می توانند به آیات و مطالب مرتبط با موارد فوق در قرآن و نهج البلاغه دسترسی پیدا کنند.


 

دریا ویلا قطعه ای از بهشت(۲)

مجموعه یادداشتهای میهمانان و استفاده کنندگان از امکانات دریا ویلا (جلد ۲) در ادامه تدوین یادداشتهای میهمانان دریا ویلا جلد دوم آن نیز که حاوی مطالب بسیار خواندنی از میهمانان دریا ویلا می باشد تدوین و منتشر شد . بزودی جلدهای بعدی این مجموعه منتشر خواهد شد .


 

 

 

دريا ويلا قطعه اي از بهشت ۳ و ۴

دريا ويلا قطعه اي بهشت شماره ي ۳ و ۴ همانند شماره هاي قبلي حاوي يادداشتهاي ميهمانان دريا ويلا در قالب نامه هاي قدرداني و تشكر از ميهمان نوازي گردانندگان مجموعه و شخص حاج آقاي ابريشم چي بنيانگذار خيريه حضرت امام رضا عليه السلام است.


خانه خوشبختي : اين كتاب شامل يك مقدمه در رابطه با علت و چگونگي انتشار اين كتاب بوده و در بخشي ديگر جملاتي از بزرگان در رابطه با خوشبختي آورده شده است .

در بخش بعدي تعاريفي از خوشبختي شامل خوشبختي چيست ؟ خوشبخت كيست ؟ عوامل خوشبختي كدام ها هستند ؟ چطور مي توان خوشبخت شد ؟ كجا مي توان خوشبختي را يافت ؟ درج شده است . در نهايت در سه مطلب جداگانه تحت عنوان خانه خوشبختي ۱ و ۲ و ۳ آورده شده كه مطالعه آن بسيار مفيد بوده و يادآوري نعماتي است كه خداوند به بندگان خويش ارزاني داشته كه ممكن است در مواقعي متوجه اين همه نعمت نباشند .

تهيه عمده مطالب اين كتاب توسط خيريه شعبه كرمان انجام پذيرفته است .


 

دانستنيهاي زندگي ۲ و ۳ : كتابهايي حاوي مطالبي متنوع در ارتباط با مسائل ديني و اخلاقي و ... كه توسط جناب آقاي عليرضا شفيعي مطهر گردآوري و از طريق شعبه قم منتشر شده است .


 تاریخ درج مطلب :  31/01/90  

 
دفتر مرکزی : تهران ، خیابان بخارست ، نبش کوچه دهم ، برج ایراتل ، کدپستی 1514743111 ، تلفن : 88555554 ، (18 خط ) ، 1881
کلیه حقوق این سایت متعلق به www.KHEIRIE-ImamReza.ir می باشد. 1387©