صفحه اصلی  |  راهنمای سایت  |  امور کاربران  |  پرسش و پاسخ  |  ارتباط با مؤسسه
مؤسسه در استانها
  

دفتر مرکزی:
تهران، خیابان احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه دهم، پ 17، برج ایراتل،
کدپستی: 1514743111
تلفن: 88555555 (100خط)
تهران: 1881


شعبه مشهد مقدس:
مشهد مقدس، بلوار جانباز،
کوچه جانباز2،
نبش میلاد شمالی14 پلاک3
کدپستی: 9197864561
تلفن: 05117650450 (33خط)


شعبه قم:
قم، بلواربسیج،
بین کوچه های 23 و 25
کدپستی: 3715964996
تلفن: 02517730403
02517738211


شعبه آران و بیدگل:
آران و بیدگل،
بلوار امام خمینی،
کوچه رزاق زاده
کدپستی: 8741718651
تلفن: 88-03622729182


شعبه تنکابن:
تنکابن، خیابان جمهوری،
کوچه قائم، پلاک29
کدپستی: 67614-46817
تلفن: 01924235743
فکس: 01924238184


شعبه کرمان:
کرمان، چهارراه کاظمی،
روبروی بیمه ایران،
بالای کتابفروشی شکوری
کدپستی: 7613859387
تلفن: 03412226550


شعبه بیرجند:
بیرجند، خیابان معلم،
معلم 13، پلاک2
کدپستی: 9717864561
تلفن: 16-05612210012شعبه زاهدان:
زاهدان، میدان امام علی (ع)،
میدان فلسطین،
جنب یخچال سازی
کدپستی: 9816697757
تلفن: 05412412117شعبه ایلام:
ایلام، میدان شهید کشوری،
بلوارشهید بهشتی،
روبروی صدا و سیمای مرکز ایلام
تلفن: 08412240212


 

  اخبـار و رویـدادهـا
 
تاریخ خبر :  08/07/92    12:33:21    
گزارش اردوی دانشجویان نابینا و کم بینای تحت پوشش خیریه حضرت امام رضا (ع) وابسته به خاندان احمد ابریشم چی

باسمه تعالی
گزارش اردوی دانشجویان نا بینا و کم بینای تحت پوشش خیریه حضرت امام رضا علیه السلام
( وابسته به خاندان احمد ابریشم چی )

دریا ویلا شهریور 92

ریاست محترم موسسه خیریه حضرت امام رضا علیه السلام ( وابسته به خاندان احمد ابریشم چی )
ضمن عرض سلام و تقدیم خالصانه ترین احترامات قلبی
ضمن ابراز مراتب عمیق سپاس و قدردانی از تدارک کم نظیر اردوی سیاحتی شهرستان نور با نهایت استانداردهای مادی و معنوی متصور برای جمعی از دانشجویان نابینا و کم بینای کشور بدین وسیله گزارش عملکرد در اردوی فوق الذکر ذیلا تقدیم مقام ارجمند حضرتعالی میگردد . امید است مسلک خداپسندانه و ستودنی موسسه خیریه حضرت امام رضا علیه السلام ( وابسته به خاندان معزز ابریشم چی ) الگویی برای تمامی مومنان و زمینه بسط روزافزون فرهنگ انفاق در ام القرای اسلامی را فراهم نماید .

روز نخست مورخ چهارشنبه بیستم شهریور ماه سال 1392 هجری شمسی

در این روز راس موعد در ساعت پنج بامداد شرکت کنندگان عزیز که عبارت از جمعی از دانشجویان و فرهیختگان نابینا و کم بینای اقصی نقاط میهن عزیز اسلامی من جمله تهران ، آذربایجان شرقی و غربی ، خراسان رضوی ، البرز، یزد ، اصفهان ، کرمان ، شیراز ، کردستان ، خوزستان ، گیلان ، چهارمحال و بختیاری و غیره بودند . روبروی مجتمع کوی دانشگاه تهران حضور به هم رسانیده و پس از تدارکات مقتضی ، راس ساعت پنج و نیم بامداد حرکت به سمت مقصد را آغاز نمودند . در طی مسیر همراهان بزرگوار اقدام به برگزاری مسابقه مشاعره ادبی نموده و جوایزی ناقابل از باب یادگاری به برندگان مسابقه مشاعره تقدیم گردید. ساعاتی پس از آغاز حرکت ، اتوبوس حامل عزیزان برای دقایقی توقف و بعداز صرف صبحانه شرکت کنندگان اردو ضمن تجدید قوا اقدام به گرفتن عکس های یادگاری نمودند . در ادامه مسیر ، عزیزان اقدام به قرائت همراه با صوت قرآن کریم نموده و نهایتا مسیر به سوی مقصد با اجرای انواع متنوع موسیقی سنتی و محلی از سوی عزیزان به پایان رسید . پس از نیل به محل اسکان و طی هماهنگی های لازم ، عزیزان وارد مجموعه گشته و پس از استقرار وسایل در مکان ، با رعایت نظم و زمان بندی تعیین شده از سوی دست اندرکاران محترم مجموعه ، به سوی سالن غذاخوری حرکت نمودند . در این اثنا ، پس از گوش جان سپردن به سخنان بنیانگذار محترم موسسه خیریه حضرت امام رضا علیه السلام که علیرغم وجود مشغله های بیشمار ، صرفا به خاطر شاد نمودن خاطر شرکت کنندگان اردو در مجموعه حضور به هم رسانیده بودند ، عزیزان شروع به صرف غذای تدارک دیده شده از سوی پرسنل زحمتکش و فداکار مجموعه نموده و پس از ترک سالن غذاخوری ، به ساعاتی استراحت و تجدید قوا و نیز قدم زدن و بهره برداری از محیط بسیار با صفا و معنوی مجموعه پرداختند . نهایتا پس از صرف شام ، عزیزان در ویلاهای اختصاص یافته در آن مکان مقدس استقرار و بدین ترتیب نخستین روز به پایان رسید .


روز دوم مورخ پنجشنبه بیست و یکم شهریور ماه سال 1392 هجری شمسی


در این روز پس از صرف صبحانه ، شرکت کنندگان اردو راس ساعت تعیین شده از سوی مسئولان محترم در ساحل مجموعه حضور بهم رسانیده و با ملحوظ داشتن کلیه ضوابط شرعی و نیز نکات ایمنی اقدام به تمتع از آبی نیلگون دریای خزر نمودند . پس  از صرف ناهار و بهره برداری شنودگان از سخنان نغز و ناب حاج آقای ابریشم چی ، نامبردگان به سوی جنگل سی سنگان عزیمت نمودند و در آنجا ضمن پیاده روی و استفاده از فضای متبوع و روح بخش جنگل ، همراهان و عزیزان نابینا در معیت یکدیگر از امکانات موجود من جمله شهربازی ، دوچرخه سواری و پیست سوارکاری استفاده نمودند . پس از بازگشت و صرف شام ، شرکت کنندگان در آمفی تأتر مجموعه به عرضه هنرهای خویش از قبیل نواختن ساز و موسقی سنتی و نیز مسابقه مشاعره در حضور سایر میهمانان مجموعه و علی الخصوص بانی ارجمند موسسه خیریه حضرت امام رضا علیه السلام پرداختند ، که این امر با تشویق بزرگواران حاضر در آمفی تأتر همراه و پس از کسب فیض از سخنان نورانی حاج آقای ابریشم چی و التفات پدرانه آن پیر ره عشق به فرزندان خویش و وداع جان کاه ایشان بدین وسیله روز دوم نیز به پایان خود نزدیک شد .


واپسین روز مورخ جمعه بیست و دوم شهریور ماه سال 1392 هجری شمسی

در این روز عزیزان با دعای خیر حاج آقا ابریشم چی با مجموعه و پرسنل مخلص و وفادار آن وداع گفته و مجموعه را به مقصد نمک آبرود ترک گفتند . در نمک آبرود علیرغم ازدحام ناشی از تعطیلی آخر هفته ، عزیزان با شکیبایی و نظم و انضباطی ستودنی از امکانات تله کابین استفاده نموده و پس از صرف وعده نهار که با سخاوت موسسه خیریه حضرت امام رضا علیه السلام تدارک و در اختیار گروه قرار گرفته بود و نیز مقادیری پیاده روی ، محل را به مقصد چالوس جهت تهیه سوغات و یادگاری ترک نمودند . در ادامه مسیر پس از صرف شام در استان البرز اتوبوس های حامل عزیزان به مقصد تهران و شهرستان های مذکور حرکت نمودند .

اوست نشسته در نظر من به کجا نظر کنم                                                    اوست گرفته شهر دل من به کجا سفر کنم


در انتهای این گزارش به پاره ای از مهمترین دستاوردهای این سفر اشاره ای به اختصار می رود :


1- تقویت حس همبستگی و ارتقای روحیه کار جمعی مابین عزیزان نابینا و کم بینا از دستاوردهای مهم این سفر بود . در جای جای این سفر خاطره انگیز شاهد آن بودیم که هر یک از عزیزان با احترام و اولویت نهادن به نیازهای جمع ، تمام تلاش خویش را در افزایش کارایی گروه و رفاه دوستان مصروف داشت .


2- از دیگر دستاوردهای مهم این اردو می توان به افزایش روحیه ایمانی و معنوی عزیزان اشاره نمود . خلوص ناب و فروتنی مثال زدنی حاج آقای ابریشم چی تا حدی پیش رفت که ایشان نه تنها در وعده های مختلف غذایی وقت عزیز خویش را صرف موعظه بی ریای میهمانان نمودن که حتی پس از اتمام هر وعده غذایی ضمن یادبود و پاسداشت از بنیان گذار عزیز جمهوری اسلامی ایران و آرزوی طول عمر مقام عظمای ولایت با استقرار در محل خروجی سالن غذاخوری به بدرقه تک تک میهمانان حاضر در سالن که تعدادشان گاه بیش از 200 نفر میگشت می پرداختند . رفتار فروتنانه ایشان و سایر دست اندرکاران مجموعه و نیز تأکید ستودنی ایشان بر پاسداری از شعائر انقلاب اسلامی به عنوان میراث جاودان حضرت امام خمینی (ره) به تک تک حضار این امر را اثبات نمود که هنوز انسان هایی وجود دارند که علیرغم تمتع از ثروت ها این جهان ، آخرت خویش به بوته فراموشی نسپرده اند و با انفاق بی حد و حصر از مال خویش و عمل به وصایای اولیا ، به الگویی تمام نما برای سایر نیکوکاران و مومنان بدل گشته اند .

3- فراهم آمدن بستر خودباوری ، استقلال و اتکای به نفس در قشر نابینایان و اثبات این مهم که این عزیزان همچون سایرین قادر به انجام امور زندگانی خویشتن می باشند نیز ازدستاوردهای مهم این سفر بود .

4- با توجه به موعد مناسب برگزاری این سفر در نیمه دوم شهریور ماه دانشجویان عزیز با روحیه ایی مضاعف برای ورود به عرصه تحصیل علم و تذهیب نفس در سال تحصیلی جاری آماده گشتند .

                                 والسلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

           صلاح یوسفی - نماینده دانشجویان نابینا و کم بینای کشور

 


1872  بار خوانده شده


 
دفتر مرکزی : تهران ، خیابان بخارست ، نبش کوچه دهم ، برج ایراتل ، کدپستی 1514743111 ، تلفن : 88555554 ، (18 خط ) ، 1881
کلیه حقوق این سایت متعلق به www.KHEIRIE-ImamReza.ir می باشد. 1387©